Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Sázení stromů s nevidomými

Sázení stromů s nevidomými


Sázení 2014

 

Sázení 2014

 


Sázení 2013

 

 

sazeni 5


Sázení 2012

 

 

Sázení 2012

 

 

Sázení 2012 článek

 

 

 

Tisková zpráva SÁZENÍ STROMŮ S NEVIDOMÝMI 2012 - ke stažení ZDE

 

 


SÁZENÍ 2011

Pátek 6.5.2011

Tentokrát jsme sázeli v parku Jeskyně Blanických rytířů rostliny do smyslového záhonu. Vybrali jsme rostliny zajímavé vůní jako např. levanduli, dobromysl, nebo rostliny zvláštní na dotek. Traviny, thuje, bergenie. Pozvali jsme paní Jiřinu Kunderovou, která v loňském roce sázela ještě se svým manželem Ludvíkem Kunderou. Když byly rostliny zasazeny, přišlo na řadu malé občerstvení a pro zájemce byla připravena bryčka tažená dvěma koníky. Velkou pozornost sklidila výstava zvonků, kterou zapůjčila Hana Vošlajerová. Na kytaru zahrál Oldřich Klíma. Malá přeháňka v závěru pokropila čerstvě zasazené rostliny.

 

sázení

sázení

sázení 

sázení

 


SÁZENÍ 2010

Ke Dni Země 24.4.2010 jsme uspořádali druhý ročník slavnostního  sázení stromů s nevidomými. Celá akce byla pod záštitou Národní rady osob se zdravotním postižením ČR a zúčastnil se jí její  místopředseda Otmar Cvrkal. Dalšími hosty byl starosta  Kunštátu Göpfert, místostarosta Blanska Toufar, Matka představená kongregace Těšitelek Božského srdce Ježišova z Rajhradu a Doc. Václav Šplíchal. Hlavními aktéry však byli zrakově postižení z oblastní pobočky SONS z Blanska, sluchově postižení z Unie neslyšících z Brna, mentálně postižení z o.s. Paprsek z velkých Opatovic a z Domova na Zámku z Bystrého, občané Kunštátu a okolí. Všichni sázeli z velkým nadšením a radostí. Stromy byly vybrány společně s Dr. Stanislavem Bočkem z Brněnské Zemědělské fakulty a jsou to staré krajinné odrůdy. Svůj strom si s malým zpožděním zasadil i kunštátský básník, překladatel a výtvarník pan Ludvík Kundera. V nepřítomnosti byl zasazen strom za kunštátského rodáka žijícího ve Francii p. J. Řehůřka.

Velkou atrakcí odpoledne byla bryčka tažená vyšňořeným koněm. Studentka JAMU Vladimíra předvedla pohádku i ve znakové řeči,  Velký dechový orchestr ZUŠ Letovice hrál při sázení a nakonec si kunštátští ochotníci připravili zvlášť pro tuto příležitost oslavnou píseň o Kunštátě.

Celé odpoledne proběhlo za krásného počasí.

 

sázení stromů 2010    sázení stromů 2010

sázení stromů 2010    sázení stromů 2010

sázení stromů 2010    sázení stromů 2010

sázení stromů 2010    sázení stromů 2010

sázení stromů 2010    sázení stromů 2010

sázení stromů 2010    sázení stromů 2010

 

Sázení stromů za doprovodu dechového orchestru ZUŠ Letovice

 

Studentka JAMU Vladimíra s pohádkou ve znakové řeči

 

Divadelní spolek LMD s oslavnou písní o Kunštátě

 

Slavnostní řeč Ludvíka KunderySvátky stromů (2.5.2009)


Zrakově postižení návštěvníci se svými asistenty zasadili několik stromů jako symbolický počátek spolupráce s naší organizací. Výsadba proběhla v areálu parku Jeskyní Blanických rytířů. Zúčastnili se jí také žáci ZŠ Kunštát a ZŠ Nýrov. Ti se stali asistenty účastníků se zrakovým postižením a sami si mohli se zakrytýma očima vyzkoušet úskalí, která život s bílou holí přináší.

Zasaď si svůj strom   Zasaď si svůj strom   

Zasaď si svůj strom   Zasaď si svůj strom

Zasaď si svůj strom   Zasaď si svůj strom

Zasaď si svůj strom   Zasaď si svůj strom

Zasaď si svůj strom   Zasaď si svůj strom

 

Akce dokumentů